Connect with us

Новости региона

Гвинтове або гідравлічний — ЧЕline |


Призначення всех колунів Одне и ті ж — гостре ріжучій елемент з силою врізається в колоду та розколює ее на декілька частин. Альо в залежності від типу обладнання функціонують смороду по-різному. Як зверни? Читай в статті!

Призначення всех колунів Одне и ті ж — гостре ріжучій елемент з силою врізається в колоду та розколює ее на декілька частин. Альо в залежності від типу обладнання функціонують смороду по-різному. Много что Залежить від потужності двигуна, но ще более — від принципу роботи та від механізму, что змушує его рухатіся. За цією Ознакою віділяють Такі види колунів:

 • Гвинтове або конусний дровокол;
 • гідравлічний дровокол;
 • рейкового дровокол.

Як Працюють дроворуби та в чому между ними різніця

2

 1. Гвинтове дровокол. Колода для розщеплення встановлюється в ньом НЕ вздовж конструкції, а поперек и утрімується руками. Ріжуча частина — літій металевий конус з обострения кінцем, на якому роблять гвинтові нарізки для Кращий Проникнення в колоду. Друга его назва — конусні. При работе на него передається обертальній момент двигуна, и сокира-конус начинает теж обертатіся з великою швідкістю. Вона досягає колоди и вкручується в неї за принципом саморізу, заготівка тріскається на две части.
 2. Гідравлічний дровокол. Має Гостра чем для розколювання полін, схожий на лезо сокири, характерізується дуже скроню силою удару. Справа тут в потужній системе — гідравлічній.

Гідравлічний Механізм кілки дров уявлень складаний системою перехідніків, золотніків, кранів и труб, по якіх проходити масло. Подається масляний розчин с помощью потужного насоса. При перекачуванні олії сила тиску збільшується в кілька разів. Коли вона досягає максимуму, гідравлічний прес штовхає чем на поліно, розвиваючий зусилля від 4 до 20 тонн. Якісна гідравліка з лещат у 20 тонн в поєднанні з потужного двигуна колі півметрові дубові колоди з діаметром до 90 см, як сірники — тут все Залежить від ходу поршня.

 1. Рейкові колуна Надійні и ефектівні, характеризуються скроню швідкістю Виконання роботи и простотою механізму. Принцип роботи Елементарна — чурки розміщують на РОбочий поверхню, после чего с помощью важеля в дію приводитися штовхач, Який переміщається по рейках и з зусилля штовхає заготівку на Гостра чем, розміщеній на кінці агрегату. Пристрій может працювати від бензинового, дизельного чи електричного мотору. Інколи домашні майстри Використовують двигун від старої пральної машини чи бензопили та збірають для заготівлі дров дровокол своїми руками.

Конструктівні моменти и продуктивність в работе

3

 1. Конусні колун має горизонтальний різальній конус. ВІН НЕ рухається з місця, только Швидко крутиться, тому поліно треба подаваті власноруч, Якби фіксуючі его на гвинт. За типом приводу гвинтові агрегати бувають електричні и бензінові. Деякі моделі з високим потенціалом потужності можна прістосовуваті до тракторного або моноблочного валу, что дозволяє використовуват їх для промислової кілки дров.
 2. колун дров гідравлічний оснащується електрична або бензиновим приводом. Бензінові моделі більш потужні та автономні в работе. Дровокол гідравлічний бензиновий может продуктивно працювати в будь-якому місці. Електричні дроворуби Легкі и зручні. Бувають тріфазні електричної моделі, Які теж розвівають велику Потужність и ма ють високе зусилля тяжкості.

Продуктивність дровокола Залежить и від его конструкції, яка буває:

 • вертикальні (низька підставка, на якові вертикально ставитися поліно и різальній чем, что рухається и б’є колоду зверху);
 • Горизонтальні (поліно ставлять горизонтально, чем такоже рухається в горізонтальній площіні).

Горизонтальні поступаються вертикальним по сілі розколювання и потужності, потім на внутрішню смороду Легкі и зручні, оснащені колесами, їх легко перевозіті даже по мокрому ґрунті або по гравію.

На колун дров гідравлічний можна встановлюваті ножі різної форми та хрестоподібний чем, Який діліть поліно відразу на Чотири частині, что вдвічі підвіщує продуктивність.

Моделі гідравлічних колунів ма ють опцію обмежування заднього ходу, яка буде Доречний при роботі з короткими цурками. Так поршень НЕ возвращается в Початкове положення, что заощадіть електроенергію та час роботи.

Отже, в силу своих конструктивних особливо, гідравлічні моделі демонструють Кращі робочі показатели: силу и ШВИДКІСТЬ, Потужність двигуна та продуктивність.

Щодо безпеки

Відзначімо, что Гвинтове верстат набагато поступається гідравлічному в плане безпеки. Чому? Вся справа в подачі:

 1. У Гвинтове вся подача и Утримання дров відбувається руками. Єдина страховка — металевий клин-підставка, на якові спірається деревина.
 2. У гідравлічних є міцні фіксаторі, что затіскають колоду з обох сторон. Таким чином руками заготівку утрімуваті НЕ нужно, Цю роботу за вас віконують СПЕЦІАЛЬНІ лещата. КОЖЕН раз поліно фіксується ручками, а це більш безпечно. При чому, як в роботі з великими колодами, так и з маленькими полінамі.
 3. Рейкові колуна НЕ відповідають євростандартам безпеки, тому вімагають постійної уваги во время роботи. Тім більш це стосується саморобний дроворуби.

Як зверни колун, щоб колоти дрова без проблем

4

Щоб обігріті будинок треба заготовіті від 7 тон дров, а це Великі ОБСЯГИ. Тому для їх переробки Знадоби економічний та потужній колун.

Для цього Варто звернути на Такі Критерії за типом живлення:

 1. Електричні моделі дешеві, Легкі, екологічні, малошумні, що не потребують спец. обслуговування, паливо и масла. Такий колун Підходить для использование в Закритому пріміщенні, но потребує доступу до електрічної мережі, чутлівій до вологих.
 2. Дровокол бензиновий перспектівнішій по відбору потужності та дозволяє працювати де завгодно. Конструкція НЕ піддається впліву волога и перепадів температур. Мінусі: Досить висока ціна, масивною конструкція, токсичні Вихлоп та шум.

Підіб’ємо Підсумки — Який дровокол краще

5

Як бачим, более перевага на стороні гідравлічного колуна, бо ВІН:

 • Зручний в работе;
 • Безпечний;
 • продуктивний, обладнання потужного двигуна від 2 кВт и Відмінною гідравлікою;
 • створює величезне силу розкол;
 • працює з великими и Важко колодами;
 • є вибір з двох конструкцій (горизонтальна и вертикальна).

Мінусі: коштують дорожча, оскількі оснащені дорогою гідравлічною системою.

Реклама

Источник

Comments

Новости