Connect with us

Коррупция

У Києві за добу понад 300 нових випадків COVID-19


Система епідеміологічного зонування, введена в Україні, в цілому вірна, однак весь її сенс втрачається через можливість вільного переміщення людей між регіонами з різною інтенсивністю захворюваності на COVID-19.

Таку думку виданню «Главком» висловила епідеміолог, завідуюча відділом оцінки ризиків та інфекційного контролю лікарні «Охматдит» Катерина Сояк.

«Це, напевно, єдина вірна ідея, тому що ненормально закривати і паралізувати всю країну. Інша справа — наскільки населення дотримується введених обмежень. У той же час за словами колег і знайомих я знаю, що зараз можна без проблем приїхати з будь-якої області в іншу, навіть з червоної в зелену. Тому сенс зонування втрачається», — сказала вона.

На її думку, для зниження захворюваності необхідно посилити контроль за тими заходами, які вже заявлені, адже багато з них дієві і логічні.

«По-друге, необхідно посилити контроль за контактними особами. Тому що чим швидше ми виявляємо контактних і ізолюємо, тим краще», — підкреслила медик.

Вона додала, що коронавірус з нами надовго, тому потрібно працювати над налагодженням системи епіднагляду.

«Зокрема, це і реєстрація інфекційних захворювань, і налагодження інфекційної безпеки в системі охорони здоров’я, в школах, садках», — сказала епідеміолог.

Источник — Антикор

Comments

Новости